Preloader

AKM Profi

Spółka AKM PROFI Sp. z o.o. z siedzibą w Chodzieży specjalizuje się w dostarczaniu specjalistycznych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla transportu oraz branży producentów pojazdów użytkowych, budownictwa, rolnictwa i innych branż.


AKM PROFI, jako autoryzowany i wyłączny przedstawiciel marek LOTUS i HEITLING na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią, posiada w swojej ofercie następujące wiodące produkty:

 • specjalistyczne pojazdy użytkowe,
 • kompletne systemy rozładunku pneumatycznego i mechanicznego dla produktów sypkich, marki HEITLING,
 • wysokiej jakości najazdy i rampy aluminiowe (niemal 200 typów), posiadające certyfikat TŰV Monachium i znajdujących swoje zastosowanie w wielu branżach gospodarki.

Spółka, wywodząc swoje korzenie z branży producentów pojazdów użytkowych, zajmuje się głównie handlem i produkcją pojazdów użytkowych, oferując swoim klientom różnorodną paletę naczep, przyczep, zabudów i innych pojazdów, od standardowych po nietypowe, produkowanych pod indywidualne życzenia klientów, wyposażonych w systemy rozładunku pneumatycznego, najazdy itp..

Swoim zasięgiem działania, AKM PROFI obejmuje kraje europejskie i Polskę.


AKM PROFI prowadzi swoją działalność w sposób nowoczesny i innowacyjny, stale rozszerzając swoją ofertę produktów i usług, udoskonalając oferowane produkty i dedykując je rosnącym wymaganiom swoich klientów.


W relacjach ze swoimi klientami, AKM PROFI zawsze kieruje się dobrem i interesem klientów, starając się zrozumieć ich potrzeby i oferując najwyższy poziom produktów i usług.


AKM PROFI – specjalistyczne rozwiązania dla transportu.


Zapraszamy do współpracy.

Najazdy

Ponad 200 typów aluminiowych najazdów załadunkowych w ofercie dla szerokiego zastosowania w różnych branżach. Certyfikowane przez TŰV Monachium – gwarancja jakości!

Pojazdy

Bogata oferta pojazdów transportowych, wyposażonych w specjalistyczne wyposażenie, produkowanych pod indywidualne potrzeby transportowe klientów.

Systemy rozładunku

Dwa systemy rozładunku pneumatycznego niemieckiego producenta HEITLING, ułatwiające rozładunek towarów sypkich, jak zboża, pasze, pokarm dla zwierząt i inne – gwarancja funkcjonalności i jakości.

Najazdy

AKM PROFI oferuje wysokiej jakości najazdy i rampy załadunkowe, wykonane z odpornego stopu aluminium, certyfikowane przez TÜV Monachium i znajdujących swoje zastosowanie w wielu branżach gospodarki.

Najazdy AKM PROFI, zarówno w wersji Light, jak i wersji ciężkiej, zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo przy ich użyciu, uniwersalność w stosowaniu w różnych gałęziach gospodarki i spełniać różnorodne wymagania klientów.


Najazdy są dostępne z lub bez obrzeża.

 • Najazdy aluminiowe z obrzeżem: ułatwiają załadunek pojazdów kołowych, dzięki eliminowaniu bocznego poślizgu, spowodowanego np. błędem przy manewrowaniu.
 • Najazdy aluminiowe bez obrzeża: są obowiązkowe dla załadunku pojazdów gąsienicowych (gąsienice stalowe).

Dzięki zaawansowanej i nowoczesnej konstrukcji (design), profesjonalnemu procesowi ręcznego spawania aluminium i wysokiej jakości wykończenia oraz stałym testom jakościowym i wytrzymałościowym, nasze najazdy pozostają niezawodne i trwałe przez okres ponad trzydziestu lat użytkowania.


Najazdy AKM PROFI są dziś idealnym produktem dla specjalistów z różnych branż:

 • ciężkie najazdy załadowcze do ROBÓT ZIEMNYCH - do załadunku i rozładunku ciężkich maszyn, koparek i mini koparek (gąsienicowe i kołowe), ładowarek itp.;
 • średnie najazdy załadowcze do BUDOWNICTWA: platforma logistyczna, hydrauliczne teleskopowe podnośniki, wózki i inne;
 • najazdy dedykowane dla ROLNICTWA, załadunku i rozładunku ciągników, rozsiewaczy nawozów, samobieżnych wózków, kosiarek, itp.;
 • specjalne najazdy do TRANSPORTU samochodów osobowych i innych pojazdów kołowych;
 • specjalne najazdy dla LOGISTYKI, dwukołowych lub czterokołowych wózków transportowych;
 • najazdy dla OGRODNICTWA, zarówno lekkie, jak i składane, szczególnie nadają się do stosowania w małych przestrzeniach (kosiarki, ciągniki dwukołowe, małe traktory);
 • najazdy dla indywidualnych aktywności – HOBBY - dla załadunku i rozładunku motocykli, quadów, skuterów śnieżnych, skuterów wodnych i itp.;
 • najazdy LIGHT dla transportu małych i średnich urządzeń w różnych dziedzinach: catering, firmy sprzątające, automaty, niepełnosprawnych, imprezy;
 • SPECJALNE rampy załadunkowe: niestandardowe wzornictwo, wymiary i struktury w oparciu o wymagania klientów.

AKM PROFI najazdy dla transportu pieszych – kładki, chodniki, trapy itp.

W całości wykonane ze stopów aluminium o wysokiej odporności. Stosowane są przede wszystkim na placach budowy dla zapewnienia bezpiecznego tranzytu powyżej wykopalisk lub w punktach połączeń rusztowania itp..

Najazdy dla transportu pieszych są najbardziej odpowiednie dla tranzytu osób i lekkich pojazdów (wózki, paleciaki i taczki) do maksymalnej wagi 500 kg.

Standardowy zakres aluminiowych chodników dla transportu pieszych obejmuje:

 • szerokość - 600 mm (z wyjmowanymi poręczami)
 • szerokość - 1000 mm (ze zdejmowanymi lub składanymi poręczami)
 • łagodne zakończenia bez tzw. schodków
 • uchwyty do łatwego chwytania
 • podłogi antypoślizgowe

W ofercie posiadamy również indywidualne wykonania, wg wymagań i życzeń klientów.

Typy mocowań

FIX STANDARD

Standardowy system mocowania najazdów załadunkowych za pomocą śruby, która jest przykręcana do podłogi pojazdu.
fix Standard rysunek
fix Standard

FIX A

Najazdy aluminiowe są mocowane na platformie ładunkowej wyciąganymi uchwytami, wyposażonymi w zawleczki. Dwa zaciski na obu końcach muszą być dospawane do platformy pojazdu.
fix A rysunek
fix A

FIX B

Najazdy są wyposażone w aluminiową płytę do mocowania szekli, wspawaną pod podłogą. Łańcuch, który nie jest dostarczany z najazdami, należy zamontować do podłogi pojazdu.
fix B rysunek
fix B

FIX C

Najazdy wyposażone w zacisk zabezpieczający. Stosowane gdy potrzeba, aby zakotwiczyć najazdy do pojazdu z deskami bocznymi. Zacisk mocuje się do panelu bocznego wózka i może ślizgać się wzdłuż niego.
fix C rysunek
fix C

Typy zakończeń

Zakończenie typu STANDARD

Eliptyczna płetwa przyspawane do rampy aluminiowej. Zapewnia łatwy załadunek dla pojazdów wyposażonych w małe koła.
Zakończenie typu Standard rysunek
Zakończenie typu Standard

Zakończenie typu A

Stabilny i funkcjonalny system zakończenia. Powierzchnia ładunkowa musi być wyposażony w odpowiednie zagłębienie.
Zakończenie typu A rysunek
Zakończenie typu A

Zakończenie typu B

Eliptyczna płetwa rampy aluminiowej zakończona zębem, który musi być zakotwiczony w profilu „U” na pojeździe.
Zakończenie typu B rysunek
Zakończenie typu B

Zakończenie typu Bar

Stosowane do dużych obciążeń. Idealnie nadaje się do naczep i przyczep. Do połączenia musi zastosowany pręt o Ø 48 mm.
Zakończenie typu Bar rysunek
Zakończenie typu Bar

Wyposażenie opcjonalne

Hartowane listwy gumowe na podłożu stalowym. Są obowiązkowe dla maszyn i pojazdów wyposażonych w gąsienice stalowe. Pasy gumy są przymocowane do najazdów za pomocą śrub, w celu ich łatwej wymiany.

Dodatkowe materiały

Jak prawidłowo dobrać najazdy

Najazdy standard

Najazdy light

Artukuł o AKM PROFI na forum budowlanym
Najazdy

Najazdy

Najazdy

Najazdy

Najazdy

Najazdy

Najazdy

Najazdy do ciągników i maszyn rolniczych

Najazdy

Najazdy do koparek

Najazdy

Najazdy do koparek

Najazdy

Najazdy do traktorów i maszyn ogrodniczych

Najazdy

Najazdy do samochodów osobowych

Najazdy

Najazdy do spychaczy i ładowarek

Najazdy

Najazdy do taczek gąsienicowych

Najazdy

Najazdy

Najazdy

Najazdy

Najazdy

Najazdy

Najazdy

Najazdy

Najazdy

Pojazdy

AKM PROFI posiada w swojej ofercie bogatą gamę pojazdów użytkowych i transportowych, zarówno z palety standardowej, jak i pojazdy projektowane i wykonywane na indywidualne życzenia naszych klientów, przeznaczone do transportu ładunków ciężkich, ponadgabarytowych, maszyn budowlanych i rolniczych, transportu ciągników siodłowych, rolniczych, samochodów ciężarowych, bądź innych maszyn.


Główną linię produktów stanowią pojazdy transportowe wyposażone w specjalistyczne systemy rozładunku, zarówno pneumatycznego marki HEITLING, jak i poziomego - hydraulicznego (Push Trailer), wykorzystywanych w różnych branżach, głównie rolniczej oraz stosowane w nietypowych i trudnych warunkach rozładunkowych.


NACZEPY WYWROTKI

Naczepa wywrotka standard

Naczepy wywrotki (samowyładowcze), do których zalicza się naczepy ze skrzynią stalową, skrzynią aluminiową oraz typu half-pipe (stalowe i aluminiowe), posiadają bardzo wiele zastosowań. Naczepy ze skrzynią stalową mogą przewozić ciężkie materiały budowlane, węgiel, złom, itp. Naczepy typu light ze skrzynią aluminiową wykorzystywane są do transportu lżejszych materiałów – płody rolne, zboża i wyposażone są w system rozładunku pneumatycznego HEITLING. Naczepy wywrotki samowyładowcze produkowane są z różną pojemnością oraz wyposażane są w indywidualny, dostosowany do potrzeb klientów osprzęt, np. w ściany grodziowe w skrzyni ładunkowej, umożliwiające transport różnorodnych towarów równocześnie. Możliwe jest wykonanie naczepy z dwu- lub trzystronnym wywrotem.


NACZEPY Z RUCHOMĄ PODŁOGĄ

Naczepa z ruchomą podłogą i bocznymi drzwiami

Naczepa samowyładowcza z systemem przesuwnych paneli podłogowych tzw. ruchoma podłoga. Umożliwia szybki załadunek i rozładunek. W pełni zabudowana skrzynia zabezpiecza ładunek i zwiększa liczbę rodzajów towaru które można transportować. Produkowane są również z wyposażeniem w system rozładunku pneumatycznego marki HEITLING.


ZABUDOWY Z PRZYCZEPĄ

Przyczepa z zabudową ALU

Dedykowane głównie dla branży rolniczej i hodowców zwierząt, wyposażone w systemu rozładunku pneumatycznego HEITLING.


POJAZDY Z SYSTEMEM ROZŁADUNKU POZIOMEGO

Przyczepa Push Trailer 1

Wysoce innowacyjne naczepy i przyczepy wyposażone w hydrauliczny system rozładunku poziomego. Pojazdy wykorzystywane w trudnych i nietypowych warunkach rozładunku (np. przy braku możliwości podniesienia skrzyni wyładowczej).


NACZEPY CYSTERNY

Naczepa Cysterna HEITLING

AKM PROFI jest oficjalnym dealerem na rynek polski marki HEITLING w segmencie naczep cystern. Naczepy te charakteryzują się bogatym wyposażeniem oraz łatwą obsługą i długoletnią, bezawaryjną eksploatacją.


NACZEPY SPECJALISTYCZNE

Naczepa niskopodwoziowa z osią skrętną

Do tej kategorii pojazdów należą m. in. naczepy:

 • do przewozu maszyn budowlanych, rolniczych i in. oraz pojazdów, np. ciągników siodłowych, samochodów dostawczych itp.
 • naczepy do transportu towarów płynnych, wyposażone w szczelną skrzynię wyładowczą,
 • naczepy wywrotki do transportu bio paliw, z wbudowanymi w skrzyni zbiornikami.


Ze względu na wysoce innowacyjny i indywidualny charakter oferowanych pojazdów transportowych, AKM PROFI obejmuje swoim zasięgiem cały rynek polski oraz dostarcza swoje pojazdy do krajów europejskich, w szczególności na rynek niemiecki, czeski, holenderski, litewski i na inne rynki.


Na wszystkie oferowane pojazdy, AKM PROFI udziela gwarancji producenta oraz zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz serwis części zamiennych.Cysterna - zabudowa

Pojazdy

Cysterna - zabudowa z przyczepą

Pojazdy

Naczepa cysterna

Pojazdy

Naczepa cysterna

Pojazdy

Naczepa cysterna do przewozu pelletu

Pojazdy

Naczepa do dalszej zabudowy w zbiorniki na bio paliwa

Pojazdy

Naczepa do zabudowy w system rozładunku poziomego Push Trailer

Pojazdy

Naczepa wywrotka

Pojazdy

Naczepa wywrotka

Pojazdy

Naczepa wywrotka przystosowana do montażu systemu HEITLING

Pojazdy

Naczepa wywrotka wyposażona w system wydmuchowy Heitling

Pojazdy

Naczepa wywrotka wyposażona w system wydmuchowy Heitling

Pojazdy

Naczepa wywrotka wyposażona w system wydmuchowy Heitling

Pojazdy

Naczepa wywrotka wyposażona w system wydmuchowy Heitling

Pojazdy

Naczepa wywrotka przystosowana do montażu systemu wydmuchowego

Pojazdy

Naczepa wywrotka przystosowana do montażu systemu wydmuchowego

Pojazdy

Naczepa wywrotka przystosowana do montażu systemu wydmuchowego

Pojazdy

Naczepa wywrotka przystosowana do montażu systemu wydmuchowego

Pojazdy

Naczepa wywrotka z ramą alu

Pojazdy

Naczepa wywrotka z ruchomą podłogą

Pojazdy

Naczepa wywrotka z systemem osi skrętnej VSE

Pojazdy

Przyczepa Push Trailer

Pojazdy

Przyczepa rolnicza z systemem wydmuchowym HEITLING

Pojazdy

Przyczepa rolnicza z systemem wydmuchowym HEITLING

Pojazdy

Zabudowa ALU z systemem wydmuchowym HEITLING

Pojazdy

Zabudowa ALU z systemem wydmuchowym HEITLING

Pojazdy

Zabudowa ALU z systemem wydmuchowym HEITLING

Pojazdy

Zabudowa ALU z systemem wydmuchowym HEITLING

Pojazdy

Zestaw zabudowa z przyczepą do przewozu pelletu

Pojazdy

Naczepa ruchoma z podłogą z drzwiami bocznymi

Pojazdy

Przyczepa z trójstronnym wywrotem

Pojazdy

Wywrotka z dachem do przewozu odpadów półpłynnych

Pojazdy

Wywrotka z dachem do przewozu odpadów półpłynnych

Pojazdy

Naczepa do przewozu złomu

Pojazdy

Naczepa niskopodwoziowa z osią skrętną

Pojazdy

Naczepa niskopodwoziowa z poszerzeniami

Pojazdy

Naczepa skrzyniowa z burtami aluminiowymi

Pojazdy

Naczepa skrzyniowa z żurawiem

Pojazdy

Systemy rozładunku firmy HEITLING

AKM PROFI Sp. z o.o. jest autoryzowanym i wyłącznym przedstawicielem na Polskę systemów rozładunku pneumatycznego i mechanicznego dla produktów sypkich, stosowanych w pojazdach użytkowych, niemieckiego producenta firmy HEITLING.


Oferowane systemy rozładunku pneumatycznego i mechanicznego marki HEITLING są bezpieczne i niezawodne. Umożliwiają szybki i bezpieczny rozładunek towarów sypkich oraz sterowanie pracą naczepy (podnoszenie i opuszczanie skrzyni) za pomocą głównego rozdzielcza hydraulicznego, zamontowanego w tyle naczepy.


Naczepy wyposażone w systemy rozładunku HEITLING są uniwersalne, można je nadal wykorzystywać do przewozu innych ładunków oraz dodatkowo wyposażyć w system ścian wewnętrznych, umożliwiających transport różnych ładunków w skrzyni ładownej, np. różnych rodzajów zbóż, pasz itp..


Systemy rozładunku HEITLING dzielą się na system standardowy – Gr. 2 – powszechnie stosowany w pojazdach użytkowych oraz system Gr. 3 – o znacznie większych parametrach wydajności i szybkości pracy.


Gr. 2
Gr. 2
Gr. 3
Gr. 3

Do głównych elementów systemu rozładunku pneumatycznego i mechanicznego Gr. 2 lub Gr. 3 dla produktów sypkich należą:

 • Główna rura rozładowcza 3”
 • Instalacja hydrauliczna ciśnieniowa i powrotna wraz z odpowiednimi złączami i zabezpieczeniami.
 • Rozdzielacz sterujący hydrauliczny.
 • Wspomaganie przemieszczania produktu do wydmuchu.
 • Precyzyjny wysokoprzepływowy rozładowczy rotor obrotowy.
 • Zasuwa regulująca dopływ produktu do rotoru.
 • Rura wylotowa średnicy 4” , z szkłem kontrolnym, zakończona złączem strażackim 4”.
  Uwaga: Standardowo wydmuch odbywa się na prawą stronę. Klient może w zamówieniu zmienić stronę wydmuchu.
 • Okienko wizyjne w skrzyni ładownej.
 • Waga całej instalacji wydmuchowej około 400 kg.

Systemy rozładunku pneumatycznego i mechanicznego można montować w nowych, jak i używanych naczepach, po dokonaniu odpowiednich modyfikacji.


Oferta AKM PROFI obejmuje ponadto:

 • pełne wsparcie i doradztwo techniczne przy doborze i kompletacji systemów HEITLING
 • montaż
 • szkolenie z zakresu obsługi i eksploatacji
 • dokumentację techniczną
 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 • części zamienne
 • krótkie terminy realizacji.


Systemy rozładunku Heitling

Gr. 2

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 2

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 2

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 2

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 2

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 2

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 2

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 2

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 2

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 3

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 3

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 3

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 3

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 3

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 3

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 3

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 3

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 3

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 3

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 3

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 3

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 3

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 3

Systemy rozładunku Heitling

Gr. 3

Nasza firma w liczbach

0

Typów pojazdów

0

Typów najazdów

0

Systemy ładunku pneumatycznego

0

Producentów

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz pytania dotyczące oferty skontaktuj się z nami:akmprofi@akmprofi.pl

najazdy@akmprofi.pl

AKM PROFI Sp. z o.o.

ul. Gałczyńskiego 35B

64-800 Chodzież


Tel. +48 602 316 627


NIP: 764-262-92-00

Regon: 301232648

KRS: 0000339205